Aktualności z Gminy Kotuń


UWAGA UPAŁ !!!! - PROGNOZA IMiGW PDF Drukuj Email

Zobacz prognozę

 
Remont Ośrodka Zdrowia w Bojmiu rozpoczęty :) PDF Drukuj Email

Powiększ

 
Załóż kamizelkę - bądź bezpieczny na drodze. Zakręceni dla Kotunia w działaniu PDF Drukuj Email

Fundusz Inicjatyw Lokalnych Mazowsze - Zakręceni dla Kotunia . Grupa nieformalna w działaniu.

Pod koniec roku szkolnego  grupa nieformalna "Zakręceni dla Kotunia" przygotowali  akcję  "Załóż kamizelkę  - bądź bezpieczny na drodze.
Cały projekt pozyskany z FIO  Mazowsze Lokalnie ma służyć poprawie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na drodze. To kolejna akcja służąca działaniom prewencyjnym w gminie Kotuń zainicjowana przez grupy nieformalne. Akcję wspiera  Wójt Gminy Kotuń Pan Grzegorz Góral​, Policja - komisariat w Mokobodach  i Ochotnicza Straż Pożarna w Kotuniu​.

Kolejna akcja przeprowadzona będzie podczas Festynu Rodzinnego w Kotuniu 12 lipca wśród osób, które przyjadą na rowerach. Wśród nagród rozlosowane zostaną tablety ufundowane przez Wójta Gminy Kotuń Pana Grzegorza Górala oraz inne liczne nagrody dla rowerzystów

FOTOGALERIA

„Projekt dofinansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My”.

Więcej…
 
Wyróżnienie dla Zespołu Oświatowego w Kotuniu w konkursie Śnieżki PDF Drukuj Email

Zespół Oświatowy został wyróżniony za kreatywność w konkursie „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”

ZOBACZ FILM KONKURSOWY ZO w Kotuniu

więcej: http://www.koloroweboiska.pl/zwyciezcy

W nagrodę  szkoła otrzyma zestaw farb  firmy Śnieżka na kwotę 1500 zł

Gratulujemy

Więcej…
 
Gmina Kotuń: Harmonogram odbioru śmieci w 2 półroczu 2015 r PDF Drukuj Email

 

 
OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY KOTUŃ o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Nowa Dąbrówka – część działek nr ewid. 10 i 11 PDF Drukuj Email

Kotuń dnia 26.06.2015r

RRG.6721.2.2015.KK

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY KOTUŃ
o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Nowa Dąbrówka – część działek nr ewid. 10 i 11

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ( tekst jedn. Dz.U.2015.199) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy w Kotuniu Uchwały Nr IX.56.2015 z dnia 18 maja 2015 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Nowa Dąbrówka – część działek nr ewid. 10 i 11.

Więcej…
 
OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY KOTUŃo przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Kotuń PDF Drukuj Email

Kotuń dnia 26.06.2015

RRG.6721.1.2015.KK

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY KOTUŃ
o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Kotuń

Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jedn. Dz.U.2015.199) zawiadamiam o podjęciu przez Radę Gminy w Kotuniu Uchwały Nr IX.55.2015 z dnia 18 maja 2015 roku w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części wsi Kotuń.

Więcej…
 
25 lat lokalnego samorządu - wystąpienie Wójta Gminy Kotuń - Pana Grzegorza Górala PDF Drukuj Email

 
Podlasie24 - Jest decyzja w sprawie wysypiska w Kotuniu PDF Drukuj Email

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy gminy Kotuń będą mogli odetchnąć z ulgą. Po kilku miesiącach konfliktu wokół wysypiska śmieci w centrum gminy, sprawa wydaje się być zakończoną.


Po kwietniowej decyzji Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska nakazującej zamknięcie składowiska, dzisiaj (23 czerwca) podobną decyzję podjęły władze powiatu siedleckiego. Tym samym firma MPK z Ostrołęki, która dzierżawi teren, nie będzie mogła przywozić do Kotunia kolejnych partii zanieczyszczeń.

Jak poinformował nas Starosta Siedlecki Dariusz Stopa, decyzja władz powiatu posiada wymóg natychmiastowej wykonalności.


MJa  [MSz]

źródło: Podlasie24.pl

 
Zasłużony dla Gminy Kotuń - 25 lat samorządności w Gminie Kotuń PDF Drukuj Email

Podczas X Sesji Zwyczajnej w dniu 22 czerwca Rada Gminy Kotuń w obecności Pani Wicemarszałek Województwa  Janiny Ewy Orzełowskiej, Posła Ziemi Siedleckiej Pana Krzysztofa Borkowskiego, radnych  wszystkich kadencji Rady Gminy Kotuń, sołtysów i zaproszonych gości zostały nadane  tytuły honorowe „Zasłużony dla Gminy Kotuń”

FOTOGALERIA

Więcej…
 
Absolutorium dla Wójta Gminy Kotuń za 2014 r PDF Drukuj Email

Podczas X Sesji Zwyczajnej w dniu 22 czerwca br. Rada Gminy Kotuń przyjęła jednogłośnie sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2014 i udzieliła Wójtowi Gminy Kotuń Panu Grzegorzowi Góralowi absolutorium z wykonania budżetu za rok 2014.

Więcej…
 
Zawody strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Kotuń PDF Drukuj Email

fot: Marta Drabarek / Grzegorz Góral

Więcej…
 
Pierwsze lampy ledowe w Gminie Kotuń :) MARYSIN PDF Drukuj Email

W Marysinie zostały zainstalowane pierwsze lampy ledowe.

fot. Grzegorz Góral

Więcej…
 
Marysin nocą :) PDF Drukuj Email

Tak wygląda efekt zainstalowania  pierwszych 11 lamp ledowych w Marysinie, Gmina Kotuń

fot. Grzegorz Góral


 
pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia PDF Drukuj Email

W tegoroczne wakacje po raz jedenasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich.

Będzie kursował codziennie w okresie 28.06.-30.08.2015 r. w relacji

Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia.

ROZKŁAD JAZDY

Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h.

Podróż „Słonecznym” jest szybka i komfortowa. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Turysta, który na wakacyjne wojaże zechce zabrać ze sobą rower, doceni możliwość skorzystania ze specjalnie zainstalowanych stojaków na rowery. Na pokładzie dostępny jest również catering. Nad spokojnym przebiegiem podróży każdego turysty czuwa uprzejma i kompetentna obsługa pociągu.

Więcej…
 
ZAPYTANIE OFERTOWE na Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kotuń PDF Drukuj Email

Kotuń, dn. 18.06.2015 r.

ZAPYTANIE OFERTOWE

W związku z zamiarem udzielenia zamówienia o wartości szacunkowej poniżej 30 000 euro, do którego zgodnie z art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) nie stosuje się przepisów ww. ustawy, Gmina Kotuń zaprasza do składania ofert cenowych na:

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kotuń

1. Zamawiający:

Gmina Kotuń,  ul. Siedlecka 56c, 08-130 Kotuń, woj. mazowieckie, tel. 25 6414383, faks 25 632 78 30. Adres strony internetowej zamawiającego: www.kotun.pl

Osoba do kontaktów: Daniel Polkowski

2. Przedmiot zapytania ofertowego:

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie usługi polegającej na usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Kotuń z miejsc i budynków wskazanych w załączniku nr 7 do SIWZ. Szacowana ilość wyrobów zawierających azbest wynosi około 7665 m2 (122,640Mg)Wykonawca wykona usługę zgodnie ze szczegółowym zakresem rzeczowym prac i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.

PEŁNA TREŚĆ ZAPYTANIA


Więcej…
 
Media Driving Cup Jagodne 2015 PDF Drukuj Email

 

FOTOGALERIA FACEBOOK

FOTOGALERIA WWW

Trzecie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w powożeniu zaprzęgami konnymi już za nami.
Zawody odbyły się pod patronatem Ministra Środowiska, oraz Prezydenta Miasta Siedlce.
Pan Minister - Maciej Grabowski osobiście oficjalnie otworzył Mistrzostwa .
Konkursowi tradycyjnie towarzyszył bardzo bogaty program pokazów, który w trakcie całego dnia zgromadził kilkutysięczną widownię.
Organizatorem imprezy jest Jeździecki Klub Sportowy Jagodne, który specjalizuje się w dwóch dyscyplinach jeździeckich, powożeniu i ujeżdżeniu, a jego zawodnicy Natalia i Irek Kozłowscy praktycznie są dwuosobowym komitetem organizacyjnym.
Niemożliwe jest przeprowadzenie takiego przedsięwzięcia bez pomocy instytucji za którymi stoją konkretne osoby.
Dziękujemy sponsorom i partnerom:
Firmie Agro - Top, Miastu Siedlce z Prezydentem Wojciechem Kudelskim na czele, Powiatowi Siedlce, Agencji Jeździeckiej A.A. Bober, Gminie Kotuń,

Więcej…
 
Nasi strażacy - OSP Żeliszew PDF Drukuj Email


www.facebook.com - Marcin Roman

 

 
Reprezentacja Gminy Kotuń w Radzie Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Kotuń Pan Grzegorz Góral  został członkiem Rady  Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. Celem Rady jest  wg statutu wybór projektów dofinansowania (zgodnie z Art. 15, punktem 2, ustępem 4 Ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich z dnia 7 marca 2007 roku), mających być realizowanych w ramach opracowanej przez Stowarzyszenie Lokalnej Strategii Rozwoju

 

 


Reprezentanci gminy Kotuń Daniel Celiński Prezes OSP Kotuń i Sławomir Smolak Sekretarz Gminy Kotuń źródło: facebook

10 czerwca 2015 r. w sali konferencyjnej ZAZ przy ul. Chopina 10 odbyło się drugie w tym roku Walne Zebranie Członków LGD Ziemi Siedleckiej. Porządek obrad obejmował:

Więcej…
 
X Sejsa Rady GMiny - 25 LAT SAMORZĄDU PDF Drukuj Email

Informujemy, że w dniu 22 czerwca 2015 r.   2015 r. o godzinie 13

w sali konferencyjnej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotuniu odbędzie  się

X Sesja Rady Gminy Kotuń VII Kadencji.

Projekty uchwał: Biuletyn Informacji Publicznej

 

W trakcie Sesji Rady Gminy w ramach
25-lecia funkcjonowania
samorządu terytorialnego w Polsce

zostaną wręczone statuetki


"Zasłużony dla Gminy Kotuń"

 

Więcej…
 
ZAPROSZENIE NA BIEGI po ZDROWIE do KOTUNIA- Festyn rodzinny 2015 - 12 lipca 2015 PDF Drukuj Email

 

ZAPRASZAMY

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 22

Informacja o ciasteczkach

Statystyka

ZAPRASZAMY