Aktualności z Gminy Kotuń


ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy: operator oczyszczalni ścieków PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Choinka w Kotuniu PDF Drukuj EmailW dniu 20.02.2014r. odbyła się zabawa choinkowa zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kotuniu. Zabawa odbyła się w pięknym, nowo wybudowanym budynku Publicznego Gimnazjum
w Kotuniu dzięki gościnności Dyrekcji Gimnazjum w Kotuniu.

Składamy serdeczne podziękowania:
Panu Sławomirowi Adamiakowi- Wójtowi Gminy Kotuń za ufundowanie paczek w formie konserw i słodyczy, coca-coli i wody.
Dziękujemy Państwu Radnym Gminy Kotuń, Firmie R&J Sztandera, Jakubowi Sztandera i Panu Sylwestrowi Drabarek Sklep „Lider Market” za przekazanie nagród dla zwycięzców konkursów.

Dziękujemy również pozostałym sponsorom za przekazane słodycze:
Magdalenie Wąsowskiej Zakład piekarniczo- cukierniczy w Kotuniu
Sławomirowi Gromulskiemu Firma Gromulski piekarnia- cukiernia z Mińsk Mazowieckiego
Hanna i Zbgniew Paczuski Galeria Pieczywa z Broszkowa
Anna Roguska „Kwiaciarnia u Anki”

 
!!! AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ !!! OBSZAR ZAKAŻONY !!! PDF Drukuj Email

 

Więcej…
 
FOTOGALERIA: Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Kotuniu PDF Drukuj Email

W dniu 23 lutego br. Wójt Gminy Kotuń Sławomir Adamiak wraz  z Panią Ewą Orzełowską - Członkiem Zarządu Woj. Mazowieckiego i Komendantem OSP w Kotuniu Panem Danielem Celińskim dokonał uroczystego otwarcia sali widowiskowej przy OSP w Kotuniu, która została wyremontowana w ramach PROW.  Salę poświęcił Ks. Kanonik Kazimierz Chełstowski, proboszcz kotuńskiej parafii.

FOTOGALERIA

Świetlica wiejska to dla każdej miejscowości miejsce bardzo ważne.  To miejsce, gdzie poprzez wspólne działanie, poprzez dzielenie się wspólnymi  pasjami, mieszkańcy integrują się i mogą w sposób godny spędzić czas wolny. Również ten budynek w którym się znajdujemy, przez lata pełnił taką funkcję.  Jego stan techniczny jednak pogarszał się. Dlatego też, jeszcze w poprzedniej  kadencji samorządu, narodził się pomysł, aby przeprowadzić tutaj remont. Złożony został wniosek o dofinansowanie działania pod nazwą „ Rozwój  kultury regionalnej poprzez remont remizy OSP w miejscowości Kotuń”. Prace na obiekcie trwały poprzez całe II półrocze ubiegłego roku.

FOTOGALERIA

Wydatki w ramach PROW: zakres przeprowadzonych robót.

 • - wymiana konstrukcji więźby dachowej i pokrycia dachu z blachy – 137 tys.
 • -ocieplenie stropów poddasza wełną mineralną – ok. 12,4 tys
 • -wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej drewnianej na aluminiową – 14 tys.
 • -wymiana wrót garażowych stalowych na wrota typu HORMAN – 32,4 tys.
 • -ocieplenie budynku oraz elewacja – ok. 60 tys.
 • - wymiana podłóg i posadzek wraz z ociepleniem 41 tys.
 • - wykonanie ścianek działowych wraz z glazurą w kuchni – 39 tys.
 • - wymiana stropu nad świetlicą na strop typu Armstrong – 24 tys.
 • - wykonanie sceny z desek – 15 tys.
 • - wykonanie instalacji centralnego ogrzewania – 60,4 tys.
 • - wykonanie kotłowni gazowej ze zbiornikiem gazu 66,5 tys.
 • - wykonanie nowej instalacji elektrycznej 73 tys.


Całkowity koszt tej inwestycji to kwota 634 tys. 700 zł. Dofinansowanie  pozyskane z funduszy zewnętrznych to kwota 212 tys. 600 zł.

Jest to 75% kosztów kwalifikowanych. Dofinansowanie nie obejmowało robót  w części muzealnej oraz garaży strażackich. Tutaj roboty zostały sfinansowane  ze środków własnych gminy.

Wójt Gminy Kotuń Sławomir Adamiak podziękował podczas  wystąpienia wszystkim, którzy przyczynili się do faktu, że dzisiaj możemy mieć w Kotuniu nowo wyremontowany  budynek.

Szczególne podziękowania zostały  przekazane na ręce:

 • Pani Marszałek Ewy Orzełowskiej oraz władzom samorządu wojewódzkiego za stałe wsparcie dla rozwoju Gminy Kotuń,
 • władzom samorządu gminnego poprzedniej kadencji za podjęcie decyzji o remoncie, a obecnej Radzie za przeznaczenie środków na ten cel,
 • kotuńskim strażakom z OSP w Kotuniu za aktywną pomoc w czasie trwania remontu,
 • wykonawcom, pracownikom urzędu gminy nadzorującym prace
 • oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomyślnego zakończenia tej inwestycji.

 

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA

Życzymy mieszkańcom Kotunia i całej Gminy, aby ta świetlica służyła wszystkim przez długie lata.


 

 
PAŃSTWOWA KOMISJA WYBORCZA: Informacja o warunkach udziału obywateli polskich w głosowaniu w obwodach głosowania utworzonych w kraju, w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które zostaną zarządzone na dzień 25 maja 2014 r. PDF Drukuj Email

 

Więcej…
 
Nabór wniosków do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów szkolnych ”Śpiewająca Polska” 2014 PDF Drukuj Email

Narodowe Centrum Kultury ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Ogólnopolski Program Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska 2014, który ma na celu rozwój chórów szkolnych, odnowienie ruchu chóralistyki szkolnej przez dofinansowanie godzin lekcyjnych, organizacji działalności zespołów chóralnych oraz opieki metodycznej nad chórami oraz pedagogami.

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży, by przez śpiew radowały się życiem, doświadczały bogactwa muzyki, czerpały satysfakcję ze wspólnego śpiewania i otwierały się na świat kultury.

Więcej…
 
Pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości - Gminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Kotuniu PDF Drukuj Email
30.01.2014. Wójt Gminy Kotuń informuje, że dnia 30.01.2014r. ogłosił pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości stanowiącej Gminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Kotuniu.

WIĘCEJ 
1 % na leczenie Weroniki Ornoch z Polaków (Gmina Kotuń ) PDF Drukuj Email

 
„To dla mnie ważne” – ruszył konkurs grantowy dla inicjatyw na rzecz pogodnego dzieciństwa PDF Drukuj Email

Organizacje pozarządowe działające na rzecz dzieci, rodziny i wychowania mogą wziąć udział w konkursie grantowym „To dla mnie ważne”, ogłoszonym przez Fundację Aviva. Pula grantów to 100 000 zł. Celem konkursu jest wyłonienie ciekawych inicjatyw, pomagających rodzicom w wychowaniu małych dzieci. Konkurs trwa od 27 stycznia do 28 marca 2014 roku. W tym czasie można zgłaszać inicjatywy na stronie www.todlamniewazne.pl

Więcej…
 
Apel Wojewody o odśnieżanie dachów. PDF Drukuj Email

 

ODŚNIEŻAJMY DACHY P0 INTENSYWNYCH OPADACH ŚNIEGU

APEL WOJEWODY MAZOWIECKIEGO


 

 

 

 
Publikacja GUS: Polska w Unii Europejskiej 2013 PDF Drukuj Email

Publikacja GUS: Polska w Unii Europejskiej 2013 - pobierz 
Pozarządowy Nowy Rok 2014 PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Konsultacje Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 PDF Drukuj Email

Zarząd Województwa Mazowieckiego podaje do publicznej wiadomości projekt RPO WM 2014-2020 w celu przeprowadzenia konsultacji społecznych. Konsultacje trwają od 29 stycznia do 5 marca 2014 r.

Więcej…
 
1 % na sport dzieci z Kotunia PDF Drukuj Email

 
NOWOŚĆ: System Infnormacji Przestrzennej Gminy Kotuń już działa. !!! PDF Drukuj Email

Przekazujemy Państwu link do portalu mapowego gminy Kotuń - http://kotun.e-mapa.net

Jest to portal przeznaczony dla mieszkańców, prezentujący m.in. aktualną numerację adresową (prowadzoną w serwisie urzędu - kotun.punktyadresowe.pl). Podobne systemy mają także gminy sąsiednie (Siedlce, Skórzec, Mrozy).

 


 
Młodzież z Kotunia niesie pomoc PDF Drukuj Email

Przyświeca im idea: "Pomagajmy potrzebującym, zawsze jest nadzieja". Od 3 lat z uśmiechem na ustach są tam, gdzie mogą dać radość innym. Mowa o wolontariacie młodzieży z Publicznego Gimnazjum w Kotuniu.

Więcej…
 
Perspektywa 2014-2020. Co dla firm? PDF Drukuj Email

Perspektywa 2014-2020. Co dla firm?

Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, 99,8 proc. wszystkich firm w Polsce,  mogą liczyć na duże wsparcie ze środków unijnych na lata 2014-2020. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Związek Rzemiosła Polskiego zorganizowały konferencję, podczas której zaprezentowano możliwości pozyskania dofinansowania dla tej grupy w nowej perspektywie unijnej. Spotkanie otworzył wiceminister infrastruktury i rozwoju Paweł Orłowski.

Więcej…
 
UWAGA !!! ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO PDF Drukuj Email

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

informuje:

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT

 • w terminie od 1 lutego 2014 r. do 28 lutego 2014 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r.,
 • w terminie od 1 sierpnia 2014 r. do 1 września 2014 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2014 r. do 31 lipca 2014 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2014 r.

 

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2014 r. wynosi

Więcej…
 
VIDEO: II GMINNO-PARAFIALNY KONKURS KOLĘD / KOTUŃ 2014 PDF Drukuj Email

ZOBACZ: II GMINNO-PARAFIALNY
KONKURS KOLĘD / KOTUŃ 2014

 
Europa to Twój dom - konsultacje Komisji Europejskiej - WEŹ UDZIAŁ PDF Drukuj Email

Do 31 stycznia można wziąć udział w ankiecie na temat społeczeństwa obywatelskiego Unii Europejskiej. Na podstawie wyników konsultacji Komisja Europejska chce ocenić dotychczasowe działania angażujące obywateli w sprawy UE. Jak pokazują najnowsze badania, obywatele Unii nie czują związku z instytucjami UE, nie są też przekonani, że mogą mieć wpływ na wspólnotowe decyzje.

Zachęcamy do udziału!

Więcej…
 
Org. Pozarzadowe z gminy Kotuń: Ruszyła nowa edycja programu Patriotyzm Jutra PDF Drukuj Email

Muzeum Historii Polski ogłasza kolejną edycję „Patriotyzmu Jutra” – ogólnopolskiego programu realizowanego od 2009 roku przez Muzeum ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program wspiera nowatorskie inicjatywy i twórczą działalność na rzecz edukacji historycznej, patriotycznej i obywatelskiej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 20