Aktualności z Gminy Kotuń


Dni Kotunia 2012 Videorelacja - Festyn Rodzinny w Kotuniu w dniu 24 czerwca 2012 r. PDF Drukuj Email

 

Więcej…
 
Dni Kotunia 2012 - Videorelacja z Festynu Rodzinnego - Występ Seniorów Nasz Kotuń PDF Drukuj Email

Występ Zespołu Seniorów działających przy Stowarzyszeniu Nasz Kotuń w ramach Uniwersytetu III wieku  podczas Festynu Rodzinnego w Kotuniu w dniu 24 czerwca 2012 r.

Więcej…
 
Dni Kotunia 2012 - VIDEOREALCJA - Wysęp Zespołu FENIX w KOTUNIU - Festyn Rodzinny w Kotuniu w dniu 24 czerwca 2012 PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Dni Kotunia 2012 - VIDEORELACJA - ABBA SHOW w KOTUNIU - Festyn Rodzinny w Kotuniu w dniu 24 czerwca 2012 PDF Drukuj Email


 
DNI KOTUNIA 2012 - Festyn rodzinny - BONEY M / ABBA SHOW - ZOBACZ KONIECZNIE PDF Drukuj Email

FESTYN RODZINNY 2012

Więcej…
 
Dotacje Wojewody Mazowieckogo dla org. pozarządowych z Gminy Kotuń PDF Drukuj Email


Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych

Wojewoda Mazowiecki dokonał rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych z zakresu pomocy społecznej w 2012 r.

 

Z gminy Kotuń dwie organizacja otrzymały dofinansowanie:

1. Stowarzyszenie "NASZ KOTUŃ" na " Wiejski Uniwersytet III Wieku w Gminie Kotuń" . Projekt ten jest realizacja ubiegłorocznej edycji, która zapoczątkowała powstanie Wiejskiego Uniwersytetu III Wieku w Gminie Kotuń.

2. Stowarzyszenie Rozwoju Żeliszewa na "Organizacja zajęć dla dzieci i poradnictwo dla rodzin wymagających wsparcia w Żeliszewie, Gmina Kotuń.

 

Łącznie oba stowarzyszenia na dziłania na rzecz mieszkańców Gminy Kotuń otrzymały 12 000 zł

Tym samym 100 % wniosków otrzymało dofinansowanie.

 
40-lecie Zespołu Teatralnego w Gręzowie PDF Drukuj Email

Kotuń - Gręzów Jubileusz 40-lecia Zespołu ArtystycznegoKotuń - Gręzów "Moralność Pani Dulskiej" cz.1Kotuń - Gręzów "Moralność Pani Dulskiej" cz.2


Kotuń - Gręzów "Moralność Pani Dulskiej" cz.3


Kotuń - Gręzów "Moralność Pani Dulskiej" cz.4


Kotuń - Gręzów "Moralność Pani Dulskiej" cz.5

źródło: TV Powiat

 

 
Jeśli Pan/Pani hoduje świnie prosimy o zwrócenie uwagi: dotyczy gospodarstw, w których utrzymywanych jest 10 lub więcej loch lub loszek po pokryciu. PDF Drukuj Email

Jeśli Pan/Pani hoduje świnie prosimy o zwrócenie uwagi

====================================
Zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi z dnia 15 lutego 2010 r. w sprawie wymagań i sposobu postępowania przy utrzymywaniu gatunków zwierząt gospodarskich, dla których normy ochrony zostały określone w przepisach Unii Europejskiej (Dz. U. 2010, Nr 56, poz. 344 z późn. zm.)

od dnia 1 stycznia 2013 r. wchodzi w życie przepis, nakazujący utrzymywanie grupowe loch i loszek od czwartego tygodnia po pokryciu do tygodnia przed przewidywanym terminem proszenia. Nakaz ten dotyczy gospodarstw, w których utrzymywanych jest 10 lub więcej loch lub loszek po pokryciu.
Ponadto, w przypadku utrzymywania grupowego loch i loszek powierzchnia kojca przypadająca na jedną sztukę powinna wynosić:

Więcej…
 
Film przedstawiający budowę linii energetycznej 400 kV, jaka jest budowana w Gminie Kotuń. PDF Drukuj Email

Film przedstawiający budowę linii energetycznej 400 kV, jaka jest budowana w Gminie Kotuń. 
Powiat Siedlecki - Kotuń Majówka w Reymontówce 2012 PDF Drukuj Email

Powiat Siedlecki - Kotuń Majówka w Reymontówce 2012

 
2012 - MAJ - FOTORELACJA „Dokończenie budowy Gimnazjum Publicznego w Kotuniu” PDF Drukuj Email

 

GMINA KOTUŃ

realizuje projekt pn:

Dokończenie budowy Gimnazjum Publicznego w Kotuniu”

FOTORELACJAwspółfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013”

 

Więcej…
 
Akademia 3 Maja w Szkole Podstawowej w Kotuniu PDF Drukuj Email


Fot. Ks. Paweł Żukowski

 
Uroczystości 3 Maja w Kotuniu PDF Drukuj Email
  • 11-12 - Msza Św.
  • 12-12,30 - złożenie kwiatów pod pomnikiem
  • 12.45 -13.45 - uroczysta akademia w Zespole Oświatowym w Kotuniu

 

 

Więcej…
 
ZAGRAJ w drużycie trampkrzy - LKS HURAGAN WILCZONEK - ZAPROSZENIE - Początek naboru i pierwszy trening odbędzie się 8 maja o godz.18.00 na boisku w Wilczonku! PDF Drukuj Email

Drużyna trampkarzy w Huraganie !!!


JEŚLI:

-Urodziłeś się w latach 1998-2000?
-Jesteś mieszkańcem gminy Kotuń?
-Lubisz grać w piłkę nożną?
-Potrafisz współpracować w grupie?
-Nie brakuje Ci ambicji, determinacji i samodyscypliny?
-Chcesz poprawić swoje umiejętności piłkarskie pod okiem dobrego trenera?
-Chcesz przeżyć wspaniałą przygodę, poznać nowych przyjaciół i wziąć udział w rozgrywkach Jesiennej Okręgowej Ligi Trampkarzy?


....Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś TAK, zapraszamy Cię do współtworzenia nowej drużyny Huraganu!
Początek naboru i pierwszy trening odbędzie się 8 maja o godz.18.00 na boisku w Wilczonku!
Skorzystaj z szansy i dołącz do nas !!!


 
W partnerstwie łatwiej o duże pieniądze. 1.6 mln unijnego wsparcia dla Gminy Kotuń i 5 samorządów PDF Drukuj Email

Gmina Kotuń wraz z Gminą Cegłów, Jakubów, Paprotnia, Miastków Kościelny i Żelechów w ramach partnerstwa z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej otrzyma w tym roku wsparcie na szkolenia pracowników samorządowych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V. Dobre rządzenie, Modernizacja zarządzania w administracji samorządowej.

Gminy otrzymają z unijnego wsparcia kwotę  1 632 612 zł.

Inicjatorem partnerstwa jest Wójt Gminy Kotuń  Sławomir Adamiak, który w roku 2011 wdrożył metodę samooceny CAF w ramach projektu MSWiA w zakresie kompleksowego zarządzania jakością jednostek samorządowych wg metody CAF 2006. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości świadczonych usług i polepszenia komunikacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami Gminy Kotuń.

Projekt przygotowany przez Gminy i FRDL  znalazł się na 5 miejscu (108,5 pkt) i został rekomendowany do dofinansowania.

 


 

W roku 2011 Urząd Gminy  Kotuń przystąpił do projektu MSWiA w zakresie kompleksowego zarządzania jakością jednostek samorządowych wg metody CAF 2006. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości świadczonych usług i polepszenia komunikacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami Gminy Kotuń.  więcej na temat założeń wdrożonej metody samooceny CAF :http://www.kotun.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=488:wdraanie-metody-caf-2006-w-urzdzie-gminy-kotu-&catid=84:aktualnosci&Itemid=130

 
Wizytacja Biskupa Siedleckiego w Żeliszewie PDF Drukuj Email


W piątek, 13 kwietnia Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski wizytował parafię Trójcy Świętej w Żeliszewie. Po uroczystym ingresie do kościoła w asyście księży z dekanatu domanickiego Księdza Biskupa powitali przedstawiciele parafian oraz miejscowy proboszcz ks. Sławomir Sulej.

 

 

 

Więcej…
 
Wielkanocne jajeczko u seniorów w Kotuniu - IV 2012 PDF Drukuj Email


W dniu 16 kwietnia Stowarzyszenie "Nasz Kotuń" - uczestnicy Uniwersytetu III Wieku w Kotuniu spotkali się na corocznym jajeczku wielkanocnym. Zaproszeni gości w osobie Księdza Proboszcza Kazimierza Chełstowskiego, proboszcza parafii Św. Antoniego w Kotuniu, Ks. Pawła Żukowskiego, Przewodniczącej Rady Gminy Anity Drabarek, Wójta Sławomira Adamiaka i Sekretarza Gminy oraz w doborowym gronie seniorów wysłuchali tradycyjnych pieśni ludowych dotyczących okresu Wielkiej Nocy oraz wysłuchali historii polskiej tradycji wielkanocnej. Spotkanie zakończyło się wspólną bisiadą przy tradycyjnym wielkanocnym stole, która dla seniorów stała się jednym z ważniejszych punktów działalności Stowarzyszenia. Więcej www.utw.kotun.pl

pieśni w przygotowaniu

 
"Moja potrawa wielkanocna" - konkurs w świetlicy w Bojmiu PDF Drukuj Email


Dnia 31.03.2012r w Świetlicy Wiejskiej w Bojmiu odbył się konkurs pod tytułem "Moja potrawa wielkanocna" zorganizowana przez świetlicową Panią Danutę Bziuk wraz z Panem Wójtem Gminy Kotuń Sławomirem Adamiakiem oraz Panem Zbigniewem Piwońskim.

Więcej…
 
Będą rekompensaty za sieci, linie i rurociągi na działkach PDF Drukuj Email

Właściciele nieruchomości, przez które przebiegają linie energetyczne, rurociągi, sieci wodociągowe i ciepłownicze, mają dostać w sumie 18,7 mld zł rekompensat za uregulowanie stanu prawnego tej infrastruktury. Kończą się już prace nad specjalnym projektem.
Chodzi o ustawę o korytarzach przesyłowych. Jej projekt powstał w Ministerstwie Gospodarki, teraz jest w konsultacjach międzyresortowych.

Problem dotyczy właścicieli ok. 19 milionów działek na terenie całej Polski. Resort gospodarki szacuje, że firmy zajmujące się przesyłem i dystrybucją energii elektrycznej, gazu i ciepła będą musiały wydać na odszkodowania ok. 18,7 mld zł. Skutkiem wypłaty odszkodowań będzie wzrost o 5-8 proc. opłat za przesył i dystrybucję. Całkowita kwota odszkodowań może być jednak znacznie wyższa, bo brakuje oszacowania kosztów dla firm wodociągowo-kanalizacyjnych.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 19